Uwolnić się od bólu promieniującego do kończyny

Rwa kulszowa, lumbago, rwa udowa, rwa barkowa to dolegliwości bólowe, które są spowodowane podrażnieniem nerwów lub korzeni nerwowych. Przewlekłe bóle mogą mieć cechy neuropatii
neuromodulacja poznań

Bóle korzeniowe

Układ nerwowy to skomplikowana przestrzenna sieć neuronów oraz komórek czuciowych. Pomimo, że współczesna nauka dysponuje zaawansowaną wiedzą na temat funkcjonowania układu nerwowego, każdy z nas może inaczej odczuwać i interpretować dolegliwości bólowe.

Bóle korzeniowe to zabuczenia czucia, które promieniują do ręki lub nogi. Świadczą o nieprawidłowym funkcjonowaniu komórek czuciowych.

Neuromodulacja

Jest techniką, która wykorzystuje pole wysokiej częstotliwości. Komórki nerwowe poddane działaniu pulsacyjnego pola o częstotliwości radiowej RF (radio frequency) przyspiesza ich regenrację oraz modyfikuje ich funckje zmniejszając dolegliwości bólowe o charaktrze korzeniowym.

gdzie w poznaniu wykonać neuromodulację?
zabieg neuromodulacji w poznaniu

Jak wygląda zabieg?

Pod kontrolą rtg wprowadzona jest elktroda w pobliże nerwu. Podczas stymulacji czuciowej oraz ruchowej wyznaczna jest właściwa odległość od nerwu. Proces neuromudulacji trwa ok 6 min dla jednego nerwu i jest niebolesny. Podane w okolicę nerwu leki znieczulające i przeciwzapalne zmieniają orkesowo jego funkcję tzn. czucie, koordynacja i siła mięśniowa w okresie diziałania leku mogą się zmienić. Są to zmiany odwracalne i funkcje najczęściej powracają po 20-40 minutach.

Po zabiegu pacjent jest samodzielny. Po odpoczynku i nawodnieniu, co zajmuje najczęściej 15 min do pół godziny może iść do domu, najbezpieczniej z osobą towarzyszącą.

Co dalej?

Od kręgosłupa do końcówki palców rozciąga się pojedyncza komórka nerwowa. Dlatego proces regenracji nerwu wymaga czasu.  

Regeneracja nerwów może być wspomagana witaminami i suplementami diety, a także fizjoterapią. 

O możliwości wykonania neuromodulacji zapytaj lekarza prowadzącego.

neuromodulacja w poznaniu
Popup Builder Wordpress