Ozonoterapia, leczenie ozonem

PRZEWLEKŁY BÓL KRĘGOSŁUPA NIE POZWALA CI CIESZYĆ SIĘ KAŻDYM DNIEM? POZNAJ WŁAŚCIWOŚCI OZONU I POZWÓL SOBIE NA KOMFORT ŻYCIA BEZ BÓLU!

Ozonoterapia to minimalnie inwazyjna metoda leczenia różnorodnych schorzeń, bólów i stanów zapalnych, która może być również wykorzystywana przy dolegliwościach dotyczących układu ruchu. Terapia ozonem to alternatywna (dla tradycyjnych) procedura lecznicza, którą stosuje się m.in. przy zespołach bólowych kręgosłupa. Zabieg polega na przykręgosłupowej iniekcji mieszanki ozonu i tlenu. Ozonoterapia działa na kilku płaszczyznach, przede wszystkim redukuje stan zapalny, poprawia krążenie krwi i przyspiesza procesy regeneracyjne tkanki, co skutkuje szybką ulgą w bólu i poprawia komfort pacjenta.

ozonoterapia poznań
ozonoterapia w poznaniu

Alternatywne terapie przy schorzeniach kręgosłupa - leczenie ozonem w Poznaniu

Ozon, będący gazem składającym się z trzech atomów tlenu, znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, jako jedna z wielu metod leczenia stanów zapalnych, bólu, czy przyspieszania procesów regeneracji. Ozonoterapia w Centrum Medycyny Kręgosłupa w Poznaniu stosowana jest w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa, m.in. dyskopatii, rwy kulszowej, czy zapalenia stawów. Zastosowanie ozonu w procedurach terapeutycznych przyczynia się do złagodzenia dolegliwości bólowych, poprawy ukrwienia oraz przyspiesza proces odnowy tkanek.

Ozonoterapia (Poznań) – udogodnienia dla pacjentów Centrum Medycyny Kręgosłupa

  • DOGODNY DOJAZD – pacjentów Centrum Medycyny Kręgosłupa przyjmujemy przy ul. Niedziałkowskiego 10 w Poznaniu (wejście drogą wewnętrzną). Zaledwie 2-3 minuty drogi dzieli nas od przystanku autobusowego Niedziałkowskiego, 4 minuty od przystanku tramwajowego św. Czesława i 6 minut od Wierzbięcice. Nasze Centrum mieści się ok. 1 km od Dworca Głównego PKP w Poznaniu.
  • PARKING – pacjenci mogą skorzystać z parkingu w Strefie Parkowania. Osoby mające problemy z poruszaniem się, mogą skorzystać z dojazdu bezpośrednio pod placówkę.
  • WYGODNA PŁATNOŚĆ – w zależności od preferencji pacjentów przyjmujemy płatność kartą lub gotówką.
  • UDOGODNIENIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – dojazd bezpośrednio pod placówkę. 

Ile kosztuje ozonoterapia – cennik

Cena ozonoterapii w Centrum Medycyny Kręgosłupa ustalana jest indywidualnie.

koszt ozonoterapii poznań

Co to jest ozonoterapia?

Ozonoterapia to procedura medyczna, która polega na wykorzystaniu mieszaniny tlenowo-ozonowej. Jest to minimalnie inwazyjna metoda, która znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny, w tym w leczeniu schorzeń kręgosłupa. Metoda ozonoterapii wykorzystuje specyficzne właściwości ozonu, który odpowiednio podany ma działanie terapeutyczne.

Jak działa ozon?

Ozonoterapia przynosi szereg korzyści zdrowotnych. Ozon ma silne właściwości utleniające i dzięki swoim unikalnym cechom znacząco zwiększa zawartość tlenu w organizmie, co ma istotny wpływ na jego funkcjonowanie. Antyseptyczne działanie ozonu pozwala na skuteczne eliminowanie patogenów, takich jak bakterie, wirusy i grzyby, co przyczynia się do zmniejszenia ryzyka infekcji. Ponadto ozon stymuluje procesy biochemiczne zachodzące w organizmie oraz wspomaga krążenie krwi, co jest istotne dla prawidłowego odżywienia tkanek.

Na czym polega ozonoterapia?

W leczeniu kręgosłupa ozonoterapia polega na miejscowym podaniu ozonu (iniekcja) do tkanki nerwowej lub mięśniowej w okolicy dotkniętej bólem. Zabieg jest przeprowadzany przez lekarza i ma na celu zmniejszenie stanu zapalnego, bólu oraz poprawę funkcji kręgosłupa.

Kto może skorzystać z terapii ozonem?

Ozonoterapia, ze względu na swoje szerokie zastosowanie i minimalną inwazyjność, jest dostępna dla szerokiego grona pacjentów. Jest to metoda terapeutyczna, która może być stosowana w różnych schorzeniach, od tych związanych z procesami zapalnymi, poprzez problemy skórne, aż po choroby przewlekłe.

Terapia ozonem zalecana jest również pacjentom cierpiącym na chroniczne bóle kręgosłupa. Szczególnie, jeśli konwencjonalne metody leczenia nie przyniosły oczekiwanych efektów.

Wskazania do zastosowania ozonoterapii w bólach kręgosłupa

Ozon może być stosowany w leczeniu wielu zespołów bólowych kręgosłupa, w tym:

Terapia ozonem – efekty i skuteczność ozonoterapii w leczeniu kręgosłupa

Efektywność miejscowego podania ozonu w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa jest wysoka. Po zabiegu pacjenci odczuwają znaczną poprawę samopoczucia i funkcjonowania, zmniejszenie bólu, obrzęku i stanu zapalnego.

Przeprowadzone badania naukowe potwierdzają, że przykręgosłupowe podanie ozonu jest skuteczną metodą leczenia bólu w przebiegu dyskopatii, ucisku korzeniowego oraz bólu mechanicznego krzyża.

Efekty zabiegu mogą utrzymywać się do  kilku miesięcy. Pacjenci odczuwają w tym czasie znaczną ulgę oraz poprawę mobilności i ogólnej funkcji kręgosłupa.

Jak wygląda ozonoterapia w zespołach bólowych kręgosłupa?

Do leczenia ozonem wykorzystuje się specjalną mieszankę tlenowo-ozonową O2-O3. Kluczowe jest odpowiednie stężenie ozonu.

W trakcie zabiegu pacjent znajduje się w pozycji leżącej (zwykle na niebolesnym boku). Po dokładnej dezynfekcji okolicy zabiegowej lekarz wstrzykuje mieszankę za pomocą igły do tkanki znajdującej się w obszarze objętym bólem. Następnie wyciąga igłę i nakleja niewielki opatrunek.

Podanie ozonu jest bezbolesne, a cały zabieg trwa około 15 minut. Przed opuszczeniem kliniki pacjent musi odpocząć po zabiegu ok. 20 min.

Ozonoterapia – ile zabiegów trzeba wykonać?

Liczba zabiegów ozonoterapii zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta, rodzaju i nasilenia schorzenia oraz reakcji organizmu na leczenie. Możliwe jest jednokrotne podanie ozonu lub pacjent poddawany jest serii zabiegów (3-10), zwykle 2-3 razy w tygodniu. Większa liczba zabiegów zalecana jest przede wszystkim przy przewlekłych problemach. Oceny postępów dokonuje lekarz prowadzący.

Przygotowanie do ozonoterapii

Przed rozpoczęciem leczenia ozonem konieczna jest szczegółowa konsultacja lekarska, pozwalająca upewnić się, że ozonoterapia jest odpowiednia dla pacjenta. Zalecane są również precyzyjne badania obrazowe, pozwalające na dokładne uwidocznienie zmian.

Nie są wymagane specjalne przygotowania pacjenta przed zabiegiem. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Zalecenia po ozonoterapii

Po zabiegu z ozonem należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarskich. Ozonoterapia nie ma ma negatywnego wpływu na funkcjonowanie, ale w dniu zabiegu należy unikać czynności powodujących przeciążenia kręgosłupa, takich jak dźwiganie ciężarów, pochylanie się, długotrwałe siedzenie, czy uprawianie sportu.

Ozonoterapia – skutki uboczne

Po prawidłowo przeprowadzonej ozonoterapii powikłania występują rzadko i zwykle mają łagodny charakter. U pacjentów może pojawić się dyskomfort związany z wykonaniem iniekcji, obrzęk, zaczerwienienie oraz niewielkie zasinienie w miejscu wkłucia. 

Ozonoterapia w Centrum Medycyny Kręgosłupa w Poznaniu – dlaczego warto skorzystać z zabiegu?

Centrum Medycyny Kręgosłupa w Poznaniu to miejsce, w którym innowacyjne metody łączą się z profesjonalizmem i bogatym doświadczeniem w obszarze terapii schorzeń kręgosłupa i związanych z nimi dolegliwościami bólowymi. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie małoinwazyjnych technik leczenia, a w niektórych przypadkach sięgamy również po alternatywne metody, takie jak ozonoterapia. Szczególnie wtedy, gdy inne terapia stosowane wcześniej u pacjenta nie przyniosły oczekiwanych efektów w leczeniu zespołów bólowych.

Wszystkie zabiegi w naszym Centrum wykonywane są przez doświadczonych lekarzy, którzy są ekspertami w diagnozowaniu i leczeniu różnorodnych problemów związanych z kręgosłupem. Ozonoterapia to innowacyjna technika pozwalająca na celowane i skuteczne łagodzenie bólu i stanów zapalnych, która zapewnia szybką ulgi i poprawia jakość życia naszych pacjentów.

Nie pozwól, aby ból kręgosłupa ograniczał Twoje życie. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie oferuje ozonoterapia w zespołach bólowych kręgosłupa.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące stosowania ozonoterapii przy dolegliwościach kręgosłupa.

Na co pomaga ozonoterapia przy schorzeniach kręgosłupa?

Ozonoterapia wykazuje skuteczność w łagodzeniu zespołów bólowych kręgosłupa, takich jak bóle szyi, pleców, zapalenia stawów kręgosłupa, dyskopatii, oraz rwy kulszowej i barkowej. Terapia ozonem działa przeciwzapalnie, poprawiając krążenie krwi i natlenowanie tkanek, co przyspiesza proces gojenia i regeneracji.

Czy terapia ozonem pomaga przy zespołach bólowych kręgosłupa?

Tak, ozonoterapia jest efektywna w redukcji bólu spowodowanego różnymi schorzeniami kręgosłupa. Stosowanie mieszaniny tlenowo-ozonowej w okolicy kręgosłupa może znacznie obniżyć dolegliwości bólowe, poprawiając jakość życia pacjentów.

Ile trwa zabieg miejscowego podania ozonu w okolicy kręgosłupa?

Zabieg trwa zazwyczaj ok. 15 minut. Dodatkowo po zabiegu pacjent powinien odpocząć ok. 20 min.

Jakie powikłania może wywołać terapia ozonem - skutki uboczne ozonoterapii?

Chociaż ozonoterapia jest uznawana za bezpieczną, mogą wystąpić skutki uboczne, takie jak miejscowy ból, obrzęk, zaczerwienienie skóry lub nietolerancja ozonu. Ważne jest, aby zabieg był przeprowadzany przez doświadczonego specjalistę.

Czy zastosowanie ozonu przy schorzeniach kręgosłupa boli?

Zabieg przy wykorzystaniu ozonu jest bezbolesny.

Ile kosztuje leczenie ozonem (Poznań)?

Koszty leczenia ozonem mogą się różnić w zależności od kliniki i zakresu terapii.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania ozonoterapii?

Głównym przeciwwskazaniem jest uczulenie lub nadwrażliwość na ozon. Z ozonoterapii ni emogą również skorzystac kobiety w ciąży, pacjenci z nieuregulowanym nadciśnieniem oraz po niedawno przebytym zawale. Zabieg niewskazany jest również u pacjentów z zaburzeniami krzepliwości krwi, rytmu serca, oraz po zatruciu alkoholowym.

Jak wygląda zabieg ozonoterapii kręgosłupa?

Zabieg ozonoterapii kręgosłupa przeprowadza się poprzez miejscowe podanie mieszaniny tlenowo-ozonowej w okolicę dotkniętą schorzeniem.

Popup Builder Wordpress