Termolezja

NIE POZWÓL, ABY PRZEWLEKŁY BÓL KRĘGOSŁUPA UPRZYKRZAŁ CI KAŻDY DZIEŃ - UDERZ W ŹRÓDŁO BÓLU I POCZUJ SIĘ KOMFORTOWO W SWOIM CIELE!

Czym jest termolezja?

Termolezja to innowacyjna i minimalnie inwazyjna technika stosowana w leczeniu bólu przewlekłego. Dolegliwości bólowe w okolicach kręgosłupa mogą mieć różnorodne przyczyny, a często bywają na tyle nasilone lub promieniujące, że znacząco utrudniają codzienne funkcjonowanie oraz proces rehabilitacji. Termolezja polega na lokalnym zastosowaniu wysokiej częstotliwości fal radiowychRFA, które precyzyjnie docierają do nerwów przewodzących ból. Procedura ta pozwala na efektywne zablokowanie sygnałów bólowych wysyłanych do mózgu, co zapewnia natychmiastową ulgę w bólu kręgosłupa.

termolezja poznań
Kopia Kopia Bez tytułu (1800 x 1013 px) - 2024-01-25T145914.936

Innowacje w leczeniu bólu kręgosłupa - termolezja w Poznaniu

Przewlekły ból kręgosłupa, spowodowany przez zwyrodnienie krążków międzykręgowych, osteoporozę, zwyrodnienia stawów, choroby nowotworowe czy naczyniowe, często staje się poważną przeszkodą w codziennym życiu, powodując znaczny dyskomfort i ograniczając normalne funkcjonowanie. Pacjenci często napotykają na trudności związane ze stałym zażywaniem doustnych leków przeciwzapalnych, które mogą prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych, a jednocześnie obawiają się skomplikowanych zabiegów chirurgicznych, np. facetektomii kręgosłupa. Centrum Medycyny Kręgosłupa w Poznaniu oferuje alternatywną metodę leczenia przewlekłego bólu kręgosłupa – termolezję. Ten nowoczesny i minimalnie inwazyjny zabieg wykorzystuje technologię radiofrekwencyjną do celowego i skutecznego niszczenia nerwów odpowiedzialnych za odczuwanie dolegliwości bólowych.

Termolezja (Poznań) – udogodnienia dla pacjentów Centrum Medycyny Kręgosłupa

  • DOGODNY DOJAZD – pacjentów Centrum Medycyny Kręgosłupa przyjmujemy przy ul. Niedziałkowskiego 10 w Poznaniu (wejście drogą wewnętrzną). Zaledwie 2-3 minuty drogi dzieli nas od przystanku autobusowego Niedziałkowskiego, 4 minuty od przystanku tramwajowego św. Czesława i 6 minut od Wierzbięcice. Nasze Centrum mieści się ok. 1 km od Dworca Głównego PKP w Poznaniu.
  • PARKING – pacjenci mogą skorzystać z parkingu w Strefie Parkowania. Osoby mające problemy z poruszaniem się, mogą skorzystać z dojazdu bezpośrednio pod placówkę.
  • WYGODNA PŁATNOŚĆ – w zależności od preferencji pacjentów przyjmujemy płatność kartą lub gotówką.
  • UDOGODNIENIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – dojazd bezpośrednio pod placówkę. 
gdzie w poznaniu poddać się termolezji?

Ile kosztuje termolezja - cena

Cena termolezji w Centrum Medycyny Kręgosłupa wynosi 3600 złotych.

Termolezja – co to jest?

Termolezja, inaczej również zabieg RFA (Radio Frequency Ablation) lub ablacją, to innowacyjna metoda leczenia bólu, wykorzystująca wysokiej częstotliwości fale radiowe do lokalnego rozgrzewania tkanek. Jest to procedura minimalnie inwazyjna, prowadząca do uszkodzenia nerwu, stosowana szczególnie do leczenia przewlekłego bólu kręgosłupa.

Jak działa termolezja – na czym polega?

Zabieg termolezji polega na precyzyjnym dostarczaniu ciepła generowanego przez fale radiowe o wysokiej częstotliwości, bezpośrednio do nerwów przewodzących ból. Procedura ta, przeprowadzana przez wykwalifikowanego lekarza pod kontrolą rtg., pozwala na celowe i kontrolowane zniszczenie nerwów odpowiedzialnych za odczuwanie bólu kręgosłupa, co przynosi ulgę pacjentom.

Termolezja – wskazania do zabiegu

Wskazania do zabiegu termolezji obejmują szeroki zakres dolegliwości bólowych, przede wszystkim bólów przewlekłych kręgosłupa wynikających ze zmian zwyrodnieniowych, chorób naczyniowych czy nowotworowych. Jest to metoda szczególnie polecana pacjentom, u których inne metody nieinwazyjne, oraz leczenie farmakologiczne, nie przyniosły oczekiwanych efektów. W wielu przypadkach termolezja pozwala na rezygnację z klasycznych zabiegów operacyjnych.

Termolezja – efekty

Efekty termolezji zauważalne są bezpośrednio po zabiegu. Pacjent poddany termolezji doświadcza znacznej ulgi w bólu, co pozwala mu na szybki powrót do aktywności fizycznej i normalnego funkcjonowania. Badania kliniczne potwierdzają, że zabieg jest bezpieczny, a jego skuteczność w leczeniu przewlekłego bólu kręgosłupa sięga ponad 90%. W zależności od przyczyn dolegliwości i progu bólu pacjenta efekty zabiegu utrzymują się przez kilka, kilkanaście miesięcy.

Jak wygląda zabieg termolezji?

Termolezja może być wykonywana w warunkach ambulatoryjnych lub szpitalnych. Zabieg nie wymaga usypiania pacjenta i może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Zabieg termolezji wykonywany jest przy pomocy igły, która pod kontrolą rtg. jest precyzyjnie umieszczona w pobliżu stawu. Końcówka igły wytwarza pole wysokiej częstotliwości (RF), które w jej najbliższym sąsiedztwie podnosi temperaturę do 70-90 stopni Celsjusza i niszczy wybrany nerw.

Procedura trwa zazwyczaj ok. 5 – 15 minut (w zależności od planowanego zakresu zabiegu). 

Szczegóły dotyczące zabiegu omawiane są przez lekarza prowadzącego. 

Przygotowanie do termolezji

Przed przystąpieniem do zabiegu termolezji należy poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych lekach, istniejących schorzeniach przewlekłych oraz alergiach.

Lekarz poinformuje o szczegółowych przygotowaniach do zabiegu. Zwykle zaleca się, aby:

  • na dwie godziny przed planowaną termolezją powstrzymać od picia,
  • nie spożywać posiłków przez cztery godziny przed zabiegiem,
  • w dniu zabiegu zrezygnować ze stosowania kosmetyków w obszarze zabiegowym (np. balsamy do ciała),
  • wziąć w domu prysznic przed wyjazdem do kliniki,
  • ubrać się wygodnie,
  • znaleźć osobę, która będzie mogła odwieźć pacjenta do domu.

Termolezja – zalecenia po zabiegu

Po zabiegu pacjent jest samodzielny. Po odpoczynku i nawodnieniu, co zajmuje najczęściej ok. 15 – 30 min, może opuścić klinikę.

Przez dwa dni nie jest zalecane przeciążanie kręgosłupa w miejscu zabiegu. Możliwe jest normalne funkcjonowanie z wyłączeniem pochylania się i dźwigania ciężkich przedmiotów.  W przypadku odczuwania dolegliwości bólowych po zabiegu, co jest naturalną reakcją n aprocedurę, zalecane jest stosowanie leków przeciwbólowych. 

Przeciwwskazania do termolezji

Chociaż termolezja jest bezpiecznym zabiegiem, u niektórych pacjentów mogą występować przeciwwskazania związane z przebiegiem procedury. Nie zaleca się przeprowadzenia termolezji:

  • jeśli u pacjenta występują zmiany zapalne skóry w obszarze zabiegowym,
  • w przypadku niektórych chorób (np. nowotworów z licznymi przerzutami, czy wywołującymi bóle neuropatyczne, ponieważ skuteczność zabiegu w takim przypadku jest ograniczona),
  • u pacjentów, którzy w ostatnim czasie przebyli udar mózgu lub zawał serca (zaleca się odczekanie min. 3 miesięcy),
  • u kobiet ciężarnych – w okresie ciąży przeciwwskazane są zabiegi, podczas których jest stosowane promieniowanie jonizujące (rtg.).

Termolezja – skutki uboczne

Podobnie jak w przypadku innych procedur medycznych, istnieje ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegu termolezji. Ryzyko skutków ubocznych jest bardzo niewielkie i dotyczy przede wszystkim możliwości wystąpienia infekcji, obrzęku i bólu. Niewielki obrzęk i ból związane są z przebiegiem procedury i nie stanowią powodu do niepokoju. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Termolezja w Centrum Medycyny Kręgosłupa w Poznaniu – dlaczego warto?

Centrum Medycyny Kręgosłupa w Poznaniu to miejsce, gdzie nowoczesność spotyka się z profesjonalizmem i doświadczeniem w dziedzinie leczenia schorzeń kręgosłupa i dolegliwości bólowych. Specjalizujemy się w małoinwazyjnych metodach terapeutycznych, a jedną z naszych flagowych usług jest termolezja – innowacyjne rozwiązanie w walce z przewlekłym bólem kręgosłupa.

Nasi lekarze, dzięki swojej głębokiej wiedzy i bogatemu doświadczeniu, są ekspertami w diagnozowaniu i leczeniu różnorodnych przypadłości kręgosłupa. A termolezja, wykorzystująca zaawansowaną technikę radiofrekwencyjną, jest jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia bólu przewlekłego, pozwalającą na bezpośrednie i precyzyjne dotarcie do źródła bólu pacjenta.

Nie pozwól, aby ból kręgosłupa wpływał na Twoją aktywność. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak można nad nim zapanować!

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu termolezji.

Na czym polega zabieg termolezja lędźwiowa?

Termolezja kręgosłupa lędźwiowego polega na stosowaniu wysokiej częstotliwości fal radiowych do celowego uszkodzenia nerwów przewodzących ból w okolicy lędźwiowej kręgosłupa. Procedura, przeprowadzana pod kontrolą rtg. zapewnia precyzję w lokalizacji nerwów.

Ile kosztuje zabieg termolezja kręgosłupa (Poznań)?

Ceny zabiegu termolezji kręgosłupa w Poznaniu mogą się różnić w zależności od placówki oraz zakresu zabiegu. Zabieg w Centrum Medycyny Kręgosłupa w Poznaniu kosztuje 3600 zł.

Jakie są skutki uboczne termolezji?

Powikłania po zabiegu występują bardzo rzadko. Potencjalne skutki uboczne termolezji mogą obejmować krótkotrwałe dolegliwości bólowe, obrzęk lub infekcje w miejscu wkłucia igły.

Gdzie zrobię i ile kosztuje termolezja - cennik (Poznań)?

Koszt zabiegu zależy od jego zakresu oraz od cennika w konkretnej klinice. W Centrum Medycyny Kręgosłupa w Poznaniu termolezja kosztuje 3600 złotych.

Co to jest termolezja kręgosłupa?

Termolezja kręgosłupa to minimalnie inwazyjna metoda leczenia przewlekłego bólu kręgosłupa, wykorzystująca fale radiowe o wysokiej częstotliwości (RF), do niszczenia nerwów przewodzących ból, co przyczynia się do zmniejszenia dolegliwości bólowych.

Czy termolezję można wykonać w znieczuleniu miejscowym?

Tak, zabieg termolezji nie wymaga usypiania pacjenta i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Kiedy efekty po termolezji?

Zabieg termolezji daje natychmiastowe efektym, które utrzymują się zwykle kilka, kilkanaście miesięcy.

Czy wyłączone nerwy nie są istotne dla mojego organizmu?

Nerwy poddane termolezji są małe i nie odpowiadają za funkcje ruchowe lub istotne funkcje czuciowe. W dodatku z czasem się regenerują i mogą normalnie funkcjonować. 

Czy termolezja może być stosowana w leczeniu bólu stawów okołokręgosłupowych?

Tak, zabieg termolezji może być wykorzystywany w leczeniu bólu stawów okołokręgosłupowych.

Popup Builder Wordpress