Ostrzyknięcie kręgosłupa

NIE POZWÓL, ŻEBY BÓL KRĘGOSŁUPA STAŁ SIĘ BARIERĄ - POZBĄDŹ SIĘ GO I CIESZ SIĘ AKTYWNYM ŻYCIEM!

Ostrzyknięcie kręgosłupa to współczesna i małoinwazyjna metoda leczenia dolegliwości wynikających z różnorodnych schorzeń kręgosłupa. Ból pleców może być niezwykle intensywny, a w przypadku niektórych przypadłości może również promieniować do kończyn, ograniczać aktywność lub całkowicie uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Ostrzyknięcie kręgosłupa pozwala wprowadzić odpowiednie leki bezpośrednio w okolicę źródła bólu, co zapewnia szybkie ustąpienie dolegliwości i umożliwia powrót do codziennych obowiązków.

ostrzyknięcie kręgosłupa poznań
ostrzyknięcie kręgosłupa poznań

Ostrzyknięcie kręgosłupa w Poznaniu - szybki sposób na dolegliwości bólowe

Choroby i dolegliwości bólowe kręgosłupa mogą wpływać na duży dyskomfort i uniemożliwiać normalną aktywność pacjentów. Długotrwałe przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych może przyczyniać się do występowania różnorodnych działań niepożądanych i dodatkowego cierpienia u pacjenta. Centrum Medycyny Kręgosłupa w Poznaniu oferuje małoinwazyjne zabiegi, m.in. ostrzykiwanie kręgosłupa za pomocą leków przeciwzapalnych i znieczulających, które wpływają na leczenie stanu zapalnego, ustępowanie obrzęku oraz zmniejszenie/ustąpienie bólu kręgosłupa.

Ostrzyknięcie kręgosłupa (Poznań) – udogodnienia dla pacjentów Centrum Medycyny Kręgosłupa

  • DOGODNY DOJAZD – pacjentów Centrum Medycyny Kręgosłupa przyjmujemy przy ul. Niedziałkowskiego 10 w Poznaniu (wejście drogą wewnętrzną). Zaledwie 2-3 minuty drogi dzieli nas od przystanku autobusowego Niedziałkowskiego, 4 minuty od przystanku tramwajowego św. Czesława i 6 minut od Wierzbięcice. Nasze Centrum mieści się ok. 1 km od Dworca Głównego PKP w Poznaniu.
  • PARKING – pacjenci mogą skorzystać z parkingu w Strefie Parkowania. Osoby mające problemy z poruszaniem się, mogą skorzystać z dojazdu bezpośrednio pod placówkę.
  • WYGODNA PŁATNOŚĆ – w zależności od preferencji pacjentów przyjmujemy płatność kartą lub gotówką
  • UDOGODNIENIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – dojazd bezpośrednio pod placówkę. 

Ile kosztuje ostrzyknięcie kręgosłupa – cena zabiegu

Cena ostrzyknięcia kręgosłupa w Centrum Medycyny Kręgosłupa ustalana jest indywidualnie i wynosi około 1000 złotych.

Co to jest ostrzykiwanie kręgosłupa?

Ostrzykiwanie kręgosłupa to małoinwazyjna metoda diagnostyki i leczenia, która może przynieść ulgę osobom cierpiącym na różne dolegliwości bólowe kręgosłupa. Metoda umożliwia podanie leku bezpośrednio w tę okolicę, która w ocenie wg lekarzay stanowi źródło bólu i innych dolegliwości pacjenta (np. promieniowanie bólu do kończyny dolnej w przypadku rwy kulszowej). Ostrzykiwanie kręgosłupa odbywa się pod kontrolą rtg. Poza skutecznością i długotrwałym działaniem dużą zaletą metody jest minimalizacja konieczności przyjmowania doustnych leków przeciwzapalnych, ponieważ redukcja dolegliwości bólowych w większości przypadków następuje już po jednorazowym przykręgosłupowym podaniu leku.

Na czym polega ostrzyknięcie kręgosłupa?

Ostrzyknięcie kręgosłupa polega na podaniu leków przeciwzapalnych i znieczulających w okolicę źródła dolegliwości bólowych kręgosłupa, np. stawów międzykręgowych, czy korzeni nerwowych. Procedura przebiega pod kontrolą aparatu rtg. który umożliwia precyzyjne wykonanie zabiegu.

Ostrzyknięcie kręgosłupa – wskazania

Ostrzyknięcie kręgosłupa wykonuje się u pacjentów w przypadku różnych schorzeń i dolegliwości bólowych w obrębie pleców. Wśród najważniejszych wskazań do wykonania zabiegu można wyróżnić:

  • ostry oraz przewlekły ból kręgosłupa,
  • stany zapalne w obrębie stawów międzykręgowych,
  • zwyrodnienia krążków międzykręgowych,
  • rwa kulszowa,
  • stenoza (ciasnota) lędźwiowa,
  • zwężenie otworów międzykręgowych,
  • przepuklina dysku,
  • uciski na korzenie nerwowe.

Efekty ostrzyknięcia kręgosłupa

Ostrzyknięcie kręgosłupa ma dużą skuteczność w walce z bólem kręgosłupa, dlatego wielu pacjentów zauważa poprawę bezpośrednio po podaniu leku i zaraz po krótkotrwałej rekonwalescencji może wrócić do codziennych aktywności. 

Zabieg przyczynia się do zmniejszenia stanu zapalnego, obrzęku oraz ustąpienia dolegliwości bólowych. 

Dodatkową zaletą ostrzyknięcia jest to, że na podstawie wyników można zakwalifikować pacjenta do dalszej terapii i zastosować najnowocześniejsze techniki leczenia schorzeń kręgosłupa.

Jak wygląda ostrzyknięcie kręgosłupa – przebieg zabiegu?

Kwalifikacja do zabiegu wymaga dokładnej diagnozy i lokalizacji źródła bólu.

Zabieg przeprowadza się na leżąco. Po ułożeniu się pacjenta, pole zabiegowe jest dokładnie odkażane, a następnie ortopeda, pod kontrolą rtg, wykonuje zastrzyk z mieszaniny leku przeciwzapalnego (sterydu) oraz środka znieczulającego. Lekarz może także zadecydować o miejscowym podaniu ozonu, który działa przeciwzapalnie i wspomaga regenerację tkanek.  Po usunięciu igły, nakleja się niewielki opatrunek w miejscu wkłucia, a pacjent po krótkiej obserwacji (kilkanaście minut) może wrócić do domu.

Jak przygotować się do ostrzyknięcia kręgosłupa?

Nie są wymagane specjalne przygotowania ze strony pacjenta. Podczas konsultacji przed zabiegiem pacjent powinien omówić z lekarzem swoją historię medyczną oraz poinformować specjalistę o wszystkich przyjmowanych lekach, alergiach oraz aktualnym stanie zdrowia.

Postępowanie po ostrzyknięciu kręgosłupa – zalecenia

Pacjent po zabiegu powinien ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Zazwyczaj zaleca się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez kilka dni. W przypadku niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Ostrzyknięcie kręgosłupa – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do ostrzyknięcia kręgosłupa obejmują przede wszystkim:

  • uczulenie na którykolwiek składnik leku,
  • zmiany zapalne skóry w miejscu iniekcji,
  • infekcje ogólne,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • obawy oraz strach przed zastrzykami,
  • ciężka niewydolność serca lub nerek,
  • ciążę.

Powikłania po ostrzyknięciu kręgosłupa – skutki uboczne

Ostrzyknięcie kręgosłupa należy do małoinwazyjnych metod leczenia dolegliwości bólowych, ale jak każda procedura medyczna wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań.

Wśród skutków ubocznych mogących wystąpić po ostrzyknięciu kręgosłupa wymienia się przede wszystkim:

  • krótkotrwałe krwawienie związane z samym nakłuciem,
  • niewielki obrzęk,
  • infekcja (rzadko),
  • wzrost ciśnienia tętniczego,
  • podwyższenie poziomu cukru,
  • krótkotrwałe osłabienie czucia, drętwienie nóg, niewielki niedowład.

Ostrzyknięcie kręgosłupa w Centrum Medycyny Kręgosłupa w Poznaniu – dlaczego warto?

Centrum Medycyny Kręgosłupa w Poznaniu to nowoczesna placówka specjalizująca się w małoinwazyjnych metodach leczenia bólu, takich jak m.in.ostrzykiwanie kręgosłupa. To tylko jedno z narzędzi pełnego arsenału, którym dysponujemy. 

Nasz zespół tworzą lekarze, którzy mają dużą wiedzę i wieloletnie doświadczenie w leczeniu schorzeń układu ruchu. Biorąc udział w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych stale podwyższają swoje kompetencje i mogą zaoferować pacjentom leczenie przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Wybór metody uzależniony jest od określonego problemu pacjenta, ale priorytetem specjalistów jest jak najszybsza redukcja dolegliwości bólowych przy zapewnieniu najwyższej jakości usług i bezpieczeństwa.

Leczenie w Centrum Medycyny Kręgosłupa przynosi natychmiastową ulgę również tym pacjentom, którzy mają za sobą nieskuteczne i długotrwałe terapie w innych ośrodkach (również w poradniach leczenia bólu).

Specjaliści w Centrum cenią Twój komfort i czas. Dlatego, jeśli masz absorbującą pracę lub przyjeżdżasz z daleka, możemy wykonać zabieg już podczas pierwszej wizyty!

Nie pozwól, aby ból ograniczał Twoje życie. Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na konsultację!

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące ostrzyknięcia kręgosłupa w Poznaniu.

Ostrzyknięcia przykręgosłupowe (Poznań) - gdzie wykonać?

W Poznaniu jest kilka placówek oferujących ostrzykiwanie kręgosłupa. Jedną z nich jest Centrum Medycyny Kręgosłupa.

Ile kosztuje zastrzyk blokady kręgosłupa (Poznań) - cena?

Cena zależy od kliniki oraz wszystkich zastosowanych procedur. W celu zapoznania się z dokładnymi kosztami zabiegu, należy skontaktować się z wybraną placówką.

Jak wygląda ostrzykiwanie kręgosłupa?

Ostrzykiwanie kręgosłupa polega na podaniu mieszanki leku przeciwbólowego i środka znieczulającego bezpośrednio w okolicę źródła bólu, np. w obrębie stawów międzykręgowych. Zabieg przeprowadzany jest pod kontrolą aparatu rtg.

Czy ostrzykiwanie kręgosłupa boli?

W trakcie podania leku możliwe jest odczuwanie lekkiego rozpierania.

Ile trwa zabieg blokady kręgosłupa?

Zazwyczaj cały zabieg trwa około 15 minut.

Jak długo działa blokada na kręgosłup?

Czas utrzymywania się efektów blokady zależy od zaawansowania zmian chorobowych w kręgosłupie, rodzaju dolegliwości i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Ze względu na nasze wieloletnie doświadczenie niektórzy z naszych pacjentów odczuwają ustąpienie lub zmniejszenie dolegliwości bólowych nawet przez kilka lat. 

Popup Builder Wordpress