Łukasz Kubaszewski

Łukasz Kubaszewski

Leczenie schorzeń kręgosłupa nie jest możliwe bez rozumienia kompleksowości zespołów bólowych – przyczyn oraz możliwości, jakie dają nowoczesne techniki terapii.

Dlatego też, od ponad dwudziestu lat, wprowadzam i promuję nowoczesne techniki leczenia kręgosłupa w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi w Poznaniu. Współczesny, stworzony przeze mnie, model opieki nad pacjentami cierpiącymi z powodu zespołów bólowych kręgosłupa oparty jest na własnych badaniach naukowych, doświadczeniach moich nauczycieli oraz najnowszej wiedzy medycznej.

Dzięki temu możemy zaoferować Państwu pełen wybór technik w leczeniu dolegliwości bólowych oraz deformacji kręgosłupa.

Leczenie fizjoterapeutyczne u naszych pacjentów jest głównym elementem radzenia sobie z rwą kulszową, rwą barkową oraz innymi zaburzeniami neurologicznymi.

Jednak, jeśli leczenie zachowawcze jest niewystarczające dysponujemy wieloletnim doświadczeniem w wykonywaniu zabiegów:

Wybór zakresu leczenia jest omawiany podczas konsultacji. Moje doświadczenie służy temu, aby wspólna decyzja była optymalna dla Państwa zdrowia.

Mikołaj Dąbrowski

Mikołaj Dąbrowski

Lekarz specjalista w ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Chirurgia kręgosłupa:

 • korekcja skoliozy
 • endoskopowa dyscektomia i odbarczenie kręgosłupa
 • małoinwazyjna stabilizacja kręgosłupa

Leczenie bólu przewlekłego:

 • odnerwienie/ostrzyknięcie kręgosłupa
 • termoablacja kręgosłupa (termolezja, RFA)
 • wertebroplastyka, kifoplastyka

Nauczyciel akademicki, adiunkt Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Działalność naukowa potwierdzona licznymi artykułami w czasopismach punktowanych.

img3

Wojciech Łabędź

Schorzeniami kręgosłupa zajmuję się od 2008r. Szczęśliwie jest to czas bardzo dynamicznego rozwoju medycyny w zakresie leczenia chorób kręgosłupa w Polsce i na świecie (endoskopia kręgosłupa, mini-inwazyjne operacje mikroskopowe, termolezja, kriolezja) oraz zwiększenia dostępności do leczenia dla wielu chorych.

W trakcie specjalizacji, dzięki możliwości pracy w Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi, swoją uwagę skupiałem głównie na pacjentach z chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa, dyskopatią, rwą kulszową i skoliozami.

W odpowiedzi na znaczne zapotrzebowanie wśród chorych onkologicznych i hematologicznych, rozpocząłem współpracę w zakresie leczenia kręgosłupowych następstw chorób nowotworowych, w tym szpiczaka mnogiego. Nowotwory przerzutowe i szpiczak w obrębie kręgosłupa były przedmiotem mojej pracy doktorskiej i aktualnie prowadzę dalsze badania naukowe na ten temat.

W postępowaniu z chorymi dążę do minimalnie inwazyjnego rozwiązania problemu, zależy mi na edukacji chorego w zakresie jego problemu już od pierwszego spotkania. Gdy wspólnie rozumiemy problem łatwiej pokonać drogę diagnostyki i efektywnego leczenia.

Życie wolne od bólu pleców to nie przywilej, to Twoje prawo.

profilowe Dominik

mgr fizjoterapii Dominik Krajewski

Fizjoterapia i pomoc pacjentom w walce z ich dolegliwościami są moją pasją. Od ponad 12 lat pomagam pacjentom skarżącym się przede wszystkim na przewlekłe dolegliwości układu ruchu.

Miejsca w których zdobywałem doświadczenie w przeszłości to przede wszystkim klinika sportowo-ortopedyczna Carolina Medical Center w Warszawie, a wcześniej również w: RehaSport Clinic w Poznaniu, klub sportowy Neride Tennis Club i gabinet Fyziozone w czeskiej Pradze. W latach 2015-2016 byłem też fizjoterapeutą Polskiej Kadry Kobiet Podnoszenia Ciężarów.

Moje szczególne zainteresowanie i największe doświadczenie to:

 • Terapia bólów kręgosłupa w stanie ostrym i przewlekłym, w tym także w połączeniu z objawami drętwień i mrowień kończyn; 
 • Terapia w przeciążeniach mięśni i stawów oraz po kontuzjach sportowych;
 • Rehabilitacja ortopedyczna, zwłaszcza po leczeniu operacyjnym kręgosłupa, stawu biodrowego i kolanowego.

Bardzo istotne znaczenie ma dla mnie holistyczne spojrzenie na problem pacjenta, co jest jednym z fundamentów osteopatii. Widzę w codziennej praktyce jak często dochodzi do powiązania kilku problemów w ciele i to nie tylko z punktu widzenia samej biomechaniki. Dzięki możliwości pracy z różnymi układami ciała człowieka i usprawnieniu naturalnych procesów gojenia i regeneracji organizmu, mamy większe możliwości rozwiązania przewlekłych problemów, w których brak jednoznacznej przyczyny medycznej.

Kompleksowość pracy z pacjentem oprócz terapii manualnej i odpowiednio dobranych ćwiczeń, to także edukacja dotycząca tego jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia przewlekłych dolegliwości bólowych. Dlatego od 2014 roku prowadzę szkolenia w zakresie profilaktyki układu ruchu dla pracowników biurowych i produkcyjnych w ramach programu Fizjo w Pracy. 

Kursy i szkolenia podnoszące kwalifikacje:

 • Studia Osteopatii na Akademii Osteopatii w Poznaniu – aktualnie V rok studiów
 • Manipulacje powięzi wg Stecco Level I i II
 • Techniki manualne leczenia dyskopatii lędźwiowej w fazie ostrej;
 • Terapia manualna w zakresie: badania, diagnostyki i leczenia dysfunkcji dolnego odcinka kręgosłupa i stawów krzyżowo-biodrowych;
 • Instruktor Body Balanced Pilates School;
 • Instruktor Polskiej Federacji Nordic Walking;
 • FMS – ocena i trening funkcjonalny;
 • Masaż tkanek głębokich;
 • Masaże: klasyczny, relaksacyjny, sportowy, drenaż limfatyczny;
 • Postępowanie w urazach kończyny dolnej.
Popup Builder Wordpress