Łukasz Kubaszewski
Leczenie schorzeń kręgosłupa nie jest możliwe bez rozumienia kompleksowości zespołów bólowych – przyczyn oraz możliwości, jakie dają nowoczesne techniki terapii.
Dlatego też, od ponad dwudziestu lat, wprowadzam i promuję nowoczesne techniki leczenia kręgosłupa w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi w Poznaniu. Współczesny, stworzony przeze mnie, model opieki nad pacjentami cierpiącymi z powodu zespołów bólowych kręgosłupa oparty jest na własnych badaniach naukowych, doświadczeniach moich nauczycieli oraz najnowszej wiedzy medycznej.
Dzięki temu możemy zaoferować Państwu pełen wybór technik w leczeniu dolegliwości bólowych oraz deformacji kręgosłupa.
Leczenie fizjoterapeutyczne u naszych pacjentów jest głównym elementem radzenia sobie z rwą kulszową, rwą barkową oraz innymi zaburzeniami neurologicznymi.
Jednak, jeśli leczenie zachowawcze jest niewystarczające dysponujemy wieloletnim doświadczeniem w wykonywaniu zabiegów:
- małoinwazyjnych - podanie leków także do przestrzeni nadtwardówkowej, termolezja, RFA, kriolezja
- endoskopowych kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowego techniką UBE
- sferoplastyki
- stabilizacji kręgosłupa techniką małoinwazyjną – MISS
- stabilizacji międzytrzonowej z dostępu przedniego – ALIF
- korekcyjnych kręgosłupa – osteotomie
- terapii hybrydowej w leczeniu zmian nowotworowych
Wybór zakresu leczenia jest omawiany podczas konsultacji. Moje doświadczenie służy temu, aby wspólna decyzja była optymalna dla Państwa zdrowia.
Mikołaj Dąbrowski
Lekarz specjalista w ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Chirurgia kręgosłupa:
- korekcja skoliozy
- endoskopowa dyscektomia i odbarczenie kręgosłupa
- małoinwazyjna stabilizacja kręgosłupa
Leczenie bólu przewlekłego:
- odnerwienie/ostrzyknięcie kręgosłupa
- termoablacja kręgosłupa (termolezja, RFA)
- wertebroplastyka, kifoplastyka
Nauczyciel akademicki, adiunkt Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Działalność naukowa potwierdzona licznymi artykułami w czasopismach punktowanych.
Wojciech Łabędź
Schorzeniami kręgosłupa zajmuję się od 2008r. Szczęśliwie jest to czas bardzo dynamicznego rozwoju medycyny w zakresie leczenia chorób kręgosłupa w Polsce i na świecie (endoskopia kręgosłupa, mini-inwazyjne operacje mikroskopowe, termolezja, kriolezja) oraz zwiększenia dostępności do leczenia dla wielu chorych.
W trakcie specjalizacji, dzięki możliwości pracy w Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi, swoją uwagę skupiałem głównie na pacjentach z chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa, dyskopatią, rwą kulszową i skoliozami.
W odpowiedzi na znaczne zapotrzebowanie wśród chorych onkologicznych i hematologicznych, rozpocząłem współpracę w zakresie leczenia kręgosłupowych następstw chorób nowotworowych, w tym szpiczaka mnogiego. Nowotwory przerzutowe i szpiczak w obrębie kręgosłupa były przedmiotem mojej pracy doktorskiej i aktualnie prowadzę dalsze badania naukowe na ten temat.
W postępowaniu z chorymi dążę do minimalnie inwazyjnego rozwiązania problemu, zależy mi na edukacji chorego w zakresie jego problemu już od pierwszego spotkania. Gdy wspólnie rozumiemy problem łatwiej pokonać drogę diagnostyki i efektywnego leczenia.
Życie wolne od bólu pleców to nie przywilej, to Twoje prawo.